Chrzest Święty

Jest to pierwszy sakrament - brama- przez który wierzący wchodzi do wspólnoty Kościoła i staje się żywą świątynią Boga.             W naszej Parafii sakramentu udzielamy w niedziele podczas Sumy o godz. 12.00, bądź też w inne dni uroczystej liturgii zwłaszcza podczas Świąt Bożego Narodzenia czy Wielkanocy.

Za każdym razem zgłoszenie następuje w kancelarii, gdzie rodzice - w przypadku zgłoszenia chrztu dziecka - pobierają indeksy które poświadczają później przygotowanie poprzez konferencję i złożoną spowiedź świętą.

Rodzicami chrzestnymi mogą być jedynie wierzący praktykujący katolicy, którzy otrzymają stosowne zaświadczenie ze swojej parafii zamieszkania i zostaną odpowiednio przygotowani do tej pięknego i odpowiedzialnego zadania / zwykle tym przygotowaniem jest również udział w konferencji przedchrzcielnej i spowiedź św. /

Zgłoszenie chrztu winno nastąpić co najmniej na m-c przed planowanym terminem udzielenia sakramentu, przy czym może to uczynić sam kandydat - dorosły -  lub też w przypadku dziecka jego rodzice lub prawni opiekunowie.

Samo spisanie aktu chrztu ma miejsce na początku tygodnia który kończy się Niedzielą chrztu, a wymaganymi dokumentami są: odpis zupełny aktu urodzenia kandydata do chrztu, informacja o rodzicach i rodzicach chrzestnych / dowód osobisty /  tj imię i nazwisko, data urodzenia , adres zamieszkania.

90 0.088119029998779